Zabawy w Internet

Proponujemy Państwu zestaw zajęć, które dzięki zastosowaniu różnych form aktywności zaangażują dzieci, sprawiając, że w łatwy sposób przyswoją przekazywaną wiedzę. Na potrzeby realizacji zajęć zostały opracowane scenariusze pięciu/sześciu spotkań, podczas których dzieci zapoznają się z Neciem oraz z podstawowymi pojęciami związanymi z komputerem i internetem. Słuchając bajki, ucząc się piosenki, wykonując ćwiczenia, dzieci poznają zasady działania internetu, oswajają się z klawiaturą komputerową, a także dowiadują się, co robić w sytuacji zagrożenia w sieci.        

Projekt wykorzystuje fabułę i zasoby serwisu edukacyjnego www.necio.pl, którego celem jest nauka bezpieczeństwa w internecie. Bohaterem zajęć jest przyjazny robocik, który zaprasza najmłodszych do wspólnej „zabawy w Internet”. Portal prowadzony jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Sugerujemy, by zajęcia były prowadzone w Państwa przedszkolu raz w tygodniu. Adresowane są one do dzieci w wieku 6 lat. Odbywają się w formie edukacji przez zabawę. Sprzęt i materiały potrzebne do realizacji zajęć to odtwarzacz audio CD, kartki i kredki.

Placówki zainteresowane naszą ofertą prosimy o zgłoszenie zapotrzebowania na przeprowadzenie zajęć i przesłanie ich lub osobiste dostarczenie do sekretariatu Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Świdnicy.

Zajęcia prowadzą: pedagog Agnieszka Miecznikiewicz, psycholog Marta Gut

O autorze

Skomentuj

*

captcha *