„Nastoletnia depresja” – Nie pozwól dziecku wylogować się z życia

Ministerstwo Edukacji Narodowej rozpoczęło 15 edycję ogólnopolskiej kampanii społeczno-edukacyjnej Forum Przeciw Depresji. W tym roku realizowana jest pod hasłem „Nastoletnia depresja. Życie w trybie online/offline – nie pozwól dziecku wylogować się z życia”.

W ramach kampanii zostanie przeprowadzony cykl bezpłatnych szkoleń on-line dla nauczycieli oraz dzień otwarty dla rodziców z wykładami ekspertów i bezpłatnymi konsultacjami on-line z lekarzem psychiatrą. Honorowy patronat nad cyklem szkoleń dla nauczycieli objął Minister Edukacji i Nauki.

Od 22 do 26 lutego br. w godz. 17:00-19:00 będzie działał Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji.

Pod numerem 22 594 91 00 pomocy udzieli lekarz psychiatra.

Podczas rozmowy specjalista może pomóc choremu na depresję lub osobom, które podejrzewają depresję u kogoś bliskiego, w rozpoznaniu i nazwaniu problemu, a także szukaniu oparcia w najbliższym otoczeniu.

Więcej informacji na stronie MEN

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/kampania-spoleczno-edukacyjna-nastoletnia-depresja–nie-pozwol-dziecku-wylogowac-sie-z-zycia

Nastoletnia depresja

Foto: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/kampania-spoleczno-edukacyjna-nastoletnia-depresja–nie-pozwol-dziecku-wylogowac-sie-z-zycia

 

 

 

 

O autorze

Skomentuj

*

captcha *